Yulafın Besin Değerleri – Yulafın Faydası Nedir?

Yulaf Sağlık İçin Faydaları Nelerdir?

Yulafın Kalori Değerleri – Yulafın İçrtiği

Yulafın Besin Değerleri – Yulafın Faydası Nedir?

Yulafın Besin Değerleri – Yulaf Kaç Kalori, Yulaf içerdiği vitamin mineral yağ ve protein değeri, yulaf lif oraı ve diyet lif değerleri, yulafın kalori değerleri.

Yulafın Besin Değerleri - Yulafın Faydası Nedir?

  1. Kanser: Yulaf kanser gibi kronik hastalıklardan vücudu koruduğu düşünülen fitokimyasallar (bitki kimyasalları) içermektedir. Yulafta lignan adı verilen fitoöstrojen bileşikler, meme kanseri gibi hormonlara bağlı hastalıkların riskini azaltması ile bağlantılı bulunmuştur. Araştırmalarının çoğu meme kanseri üzerinde yoğunlaştı ancak yulaf, prostat, endometrium ve over kanseri gibi diğer hormon ilgili kanserlerde de benzer etkilere sahiptir.
  2. Kalp Sağlığı: Sık sık tüketildiği takdirde, kalp hastalığına yakalanma riskini azaltmaktadır.
  3. Hipertansiyon – Kan Basıncı: Bütün bir yulaf günlük porsiyonda zengin olarak kullanılırsa hipertansiyon veya yüksek kan basıncı azaltır ve böylece anti-hipertansif ilaç ihtiyacını azaltır. Bilindiği gibi hipertansiyon kalp ya da beyin üzerine ciddi etkileri bulunmaktadır.
  4. Enerji Metebolizması: Yulaf, diğer tahıllar gibi enerji ihtiyacını karşılamak için kalori sağlayan bir karbonhidrat kaynağı olarak öncelikle değerlendirilir. Yulaf, orta şiddette egzersiz sırasında performansını artırmak için 1 saat 45 dakika önce yutulur ve insanın metabolizmasını olumlu yönde değiştirebilir.
  5. Diyabet – Kan Şekeri : Kan şekerini hızla yükseltmez, glisemik indeksi düşüktür, midede suyla birleşip şişer ve mideyi uzun zamanda terk eder. Bu özellikleri yulafın daha uzun süre bizi tok tutmasına sebep olur. Bu yüzden daha uzun süre tok olur, çabuk acıkmayız, daha az kalori alarak daha hızlı zayıflarız.
  6. kaynak:icerigi.com

Yulaf Besin Değerleri (Yulaf Kaç Kalori)

Yulaf Besin Değerleri (Yulaf Kaç Kalori)

Yulaf Besin Değerleri (Yulaf Kaç Kalori), ulafın içindeki vitaminler, yulaf içeriği ve protein yağ ve karbonhidrat değerleri, yulaf kaç kalori olduğunu öğrenin.

Nutrition Facts

Prsiyen Ölçüsü 100gr


Amount Per Serving
Kalori 351
% Daily Value *
Toplam Yağ 5.8g9%
Sodyum 0.01mg1%
Potasyum 469mg14%
Toplam Karbonhidrat 56.2g19%
Diyet Lif 12.25g49%
Protein 11.36g23%

Vitamin A 0%
Vitamin C 0%
Kalsiyum 72%
Demir 13.92%
Klorid 3.78%

* Percent Daily Values are based on a 2,000 calorie diet. Your daily value may be higher or lower depending on your calorie needs.

Yields1 Porsiyon

Ingredients

Directions

Yulaf Besin Değerleri (Yulaf Kaç Kalori)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın