Tek Dumbbell Silme Hareketi – Dumbbell Clean

Tek Dumbbell Silme Hareketi - Dumbbell Clean

Tek Dumbbell Silme Hareketi – Dumbbell Clean

Tek Dumbbell Silme Hareketi | Dumbbell Clean

Tek Dumbbell Silme Hareketi | Dumbbell Clean: Ayaklar arası 40 cm kadar açıklıkta bir ele alınan dumbbel ile ayakta dik durarak dambılı kalçadan omuza ve omuzdan baş üzerine kaldırıp indirme ile yapılan omuz egzersizidir.

Dumbbeli dizlerimize doğru bacağımız üzerinde sürüklerken bacaklar hafif kırılır ve dizimizden kolumuz yukarıda dirsekler dik olacak şekilde zıplayarak kaldırılır ve yavaşça başlangıç pozisyonuna dönülür.

Dumbbell Clean egzersizi başka bir öneri yoksa 4 set ve 10 ile 12 tekrar yapın.

Verilen tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin.

Egzersiz Özeti

  1. Ana hedef: Omuz Kaslarını Çalıştırma
  2. Egzersiz Türü ; Birleşik
  3. Eğitim Seviyesi : Orta ve İleri
  4. Egzersiz Süresi : 30sn (1 set)
  5. Dinlenme Süresi : 1 dak.
  6. Haftalık Gün Sayısı : 1 veya 2 gün
  7. Toplam set ve dinlenme süresi Süresi : 5dak.
  8. Gerekli Ekipmanlar : Dumbbell
  9. Hedef Cinsiyet : Erkek ve Kadın
  10. Yazar : Özer Çaylı & Ekibi

Dumbbell Clean Video İzle

Bacak, Omuz , Göğüs, Arka Kol, Pazı Ve Sırt Çalışmalarından önce hatta tüm çalışmalardan önce mutlaka ısınma egzersizleri ve germe egzersizleri yaparak kaslarınızı ısıtın. Isınma yapmadan çalışmaya başlamak kaslarınızda ve tendon bağlarınızda kalıcı hasarlara, ağrılara ve uzun süreli sakatlıklara neden olabilir. En iyi ısınma çalışacağınız kasları çok hafif ağırlıklarla 30-40 tekrar yapılmasıdır.

Egzersize başlamadan önce yapacağınız harekete uygun küçük ağırlıklarla 30-40 tekrar veya boş vücut ağırlığıyla egzersizler yaparak çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını sağlayın. Bu çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını ve sakatlanmaların önüne görmenizi sağlar ayrıca bu kaslara kan dolacağı için kaslarınızın daha iyi şişmesini sağlar.

Çalışan Omuz Kasları

Bunlarda İlginizi Çekebilir

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın