T-Bar Row Yapılışı Resimli Görüntülü Anlatım

T-Bar Row Yapılışı Resimli Görüntülü AnlatımT Bar Rows nasıl yapılır?, nereyi çalıştırır?

Egzersiz Açıklaması

 1. T-Bar Row Yapılışı Resimli Görüntülü Anlatım yapılışı: T-Bar Denilen sehpada yapılır,
 2. Tek tarafına ağırlık yüklenmiş ve T-Bar Rowing Sehpası veya makinesi adı verilen özel bir cihazda veya tek tarafına ağırlık takılmış, normal bir Halter ile uygulanır.
 3. Vücut yere paralel, dizler hafifçe kırık durumda ve ayak açıklıkları omuz genişliği kadardır.
 4. Bu konumda, bel hafifçe içeriye doğru çukur yaparak , iki el arası omuz genişliği kadar bir aralıkla, özel tutma kulpu veya
 5. Halterin uç kısmı sıkıca kavranır ve nefes vererek göğüs yönüne doğru ağırlık kaldırılır. Sonra nefes alarak yine başlangıç durumuna dönülür.
 6. Hareket boyunca dikkat edilmesi gereken husus; beli riske sokmamak için, hareketin kontrollü, yavaş ve çok fazla öne eğilmeden yapılmasıdır.
 7. Eğer T-Bar makinesi yoksa bir halterin bir ucundaki ağırlığı boşaltın ve bu boşalttığınız ucu sağlam bir makinenin altına sokun ve diğer uca ağırlık takın.
 8. T-Bar pilates sehpasını altına koyun ve sehpanın üzerine çıkarak her iki elle barı kavrayın ve T-Bar rows gibi kasıklara doğru çekin.Bu birebir aynı olmaz ama yapmaya değer.

Bu egzersizde mutlaka şunlara dikkat edin bel hafif çukur olsun,göğüs ileride olsun,kasıklara çekiş yapın ve dizlerin kırık açısı hep aynı dursun ,asla bel kambur olmasın. Verilen tekrarlar yapılır ve 1 set bitmiş olur , verilen setlerde tamamlanarak hareket sona erdirilir.

Benzer Egzersizler :  Cable Rows , Barbell Rows , One Arm Dumbbell Row

Set ve tekrarlar : T-Bar Rows 4 set ve 10-12 tekrar yapılır. Bu bizim size önerdiğimiz tekrar ve set sayısı . Siz çalıştığınız salon veya spor merkezindeki eğitmene veya antrenöre danışın. Size en doğru hareketi ve yapacağınız tekrarları boyunuzu ve kilonuzu yani sizi en iyi tanıyan hocanızın vereceğini unutmayın. Eğer danışabileceğiniz kimse yoksa burada verdiğimiz set ve tekrarı yapabilirsiniz.

Tavsiye edilen  tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin. Not:  Setler ve tekrarlar için eğitmene veya antrenöre danışın. Sizi yakından tanıyan kişi olarak en doğru kararı verecek olan odur).

Egzersiz Analizi

 1. Sırt  Kasları
 2. Pazı kaslarıOmuz kasları
 3. Güç
 4. T-Bar Machine
 5. İzolasyon
 6. Çekme
 7. Başlangıç ve İleri
 8. Ekleyen: Vücut Geliştirme Programı
 9. Yazar : Özer Çaylı

T-Bar Row Videolar

T Bar Rows nereyi çalıştırır?

Bunlarda İlginizi Çekebilir

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın