Seated Dumbbell Shoulder Press (Oturarak Dambıl Omuz Pres)

Oturarak çift dambıl ile omuz pres hareketi

Seated Dumbbell Shoulder Press (Oturarak Dambıl Omuz Pres)

Seated Dumbbell Shoulder Press nasıl yapılır?, nereyi çalıştırır?

Egzersiz Açıklaması

Seated Dumbbell  Shoulder Press (2) şekilde yapılır.

  1. Oturarak ve sırtı dayayarak dambıl omuz pres
  2. Oturarak ve sırt boşta kalarak Oturarak Dambıl Pres
  3. Bizim tavsiyemiz sırtı dayayarak yapılması, Sırt dayamadan yapılan dambıl omuz pres hareketi omura ve bele çok fazla yük bindirir ve buda ileride hem kireçlenmeye neden olur ,bel dayanılmaz ağrılara neden olabilir.
  4. Bench’in kenarına oturulur. Sırt platformu ayarlanarak dik pozisyona getirilen özel Bench’de sırtı tamamen dayamak suretiyle de uygulanabilir.
  5. Dambıllarv avuç içleri karşıya doğru bakacak şekilde sıkıca kavranır ve omuz hizasına getirilir,
  6. Omuz hizasından itibaren nefes verilerek yukarıya baş üzerine kadar kaldırılır ve nefes alarak tekrar başlangıç pozisyonuna indirilir.
  7. Hareket devamınca, dumbbell’lar yukarıya kaldırıldığında, ağırlıklar döndürülerek bir rotasyon ile çalışılırsa, omuzların değişik açılardan çalışması sağlanmış olur.

Hareket : Seated Dumbbell  Shoulder Press  4 set ve 10-12 tekrar yapılır. Bu bizim size önerdiğimiz tekrar ve set sayısı . Siz çalıştığınız salon veya spor merkezindeki eğitmene veya antrenöre danışın. Size en doğru hareketi ve yapacağınız tekrarları boyunuzu ve kilonuzu yani sizi en iyi tanıyan hocanızın vereceğini unutmayın.

Tavsiye edilen  tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin. Not:  Setler ve tekrarlar için eğitmene veya antrenöre danışın. Sizi yakından tanıyan kişi olarak en doğru kararı verecek olan odur).

Egzersiz GrubuOmuz Egzersizi 
Çalışan KaslarOmuz Kasları
Boyun Kasları
Egzersiz TürüKuvvet
Gerekli Olan EkipmanBarfiks veya
Leg Raise yapmak için Dip Bench
Set ve tekrar :4 x 15-20 ( eğitmene danışınız )
Set Arası Dinlenmesetler arasında en az 45 sn dinlenin 8 genelde kalp ritmi normale dönene kadar)
Haftalık Çalışılacak GünBir Gün
Kuvvet Tipİtme
Eğitim SeviyesiYeni başlayanlar
Orta seviye sporcular
İleri seviye sporcular
YazarÖzer Çaylı & 0537 786 5582
Kaynakeurostargym

Seated Dumbbell  Shoulder Press Video İzle

Egzersiz Püf Noktaları

Bacak, Omuz , Göğüs, Arka Kol, Pazı Ve Sırt Çalışmalarından önce hatta tüm çalışmalardan önce mutlaka ısınma egzersizleri ve germe egzersizleri yaparak kaslarınızı ısıtın. Isınma yapmadan çalışmaya başlamak kaslarınızda ve tendon bağlarınızda kalıcı hasarlara, ağrılara ve uzun süreli sakatlıklara neden olabilir. En iyi ısınma çalışacağınız kasları çok hafif ağırlıklarla 30-40 tekrar yapılmasıdır.

Egzersize başlamadan önce yapacağınız harekete uygun küçük ağırlıklarla 30-40 tekrar veya boş vücut ağırlığıyla egzersizler yaparak çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını sağlayın. Bu çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını ve sakatlanmaların önüne görmenizi sağlar ayrıca bu kaslara kan dolacağı için kaslarınızın daha iyi şişmesini sağlar.

Seated Dumbbell  Shoulder Press nereyi çalıştırır?

Seated Dumbbell Shoulder Press (Oturarak Dambıl Omuz Pres)

Bunlarda İlginizi Çekebilir

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın