Pazı Hareketi – Seated Dumbbell Curl nasıl yapılır Resimli Anlatım

Egzersizlerle Alakalı Videolar

Seated Dumbbell Curl tekniği

Pazı Hareketi | Seated Dumbbell Curl nasıl yapır?

Pazı Hareketi | Seated Dumbbell Curl nasıl yapılır  resimli ve görüntülü detaylı anlatım.

Biceps Geliştirme Egzersizi olarak çalışılır ve biceps kaslarını geliştirir. Bir bench’in oturma platformuna iki ele dumbbell’lar alınarak oturulur.

Vücut  ve bacakların yanında avuç içleri vücuda bakacak şekilde, yani alt tutuşla kavranan dumbbell’lar, yavaşça ve kontrollü olarak, nefes verilmek suretiyle, omuz seviyesine kadar kaldırılır ve nefes alınarak alt başlangıç pozisyonuna indirilir. Hareket her iki kolla ayrı ayrı kaldırılarak uygulanırsa Alternatif Curl olarak adlandırılır.

Bu hareketi bir sehpa üzerinde duvara dayanarak veya herhangi sağlam bir makineye dayanarak ta yapabilirsiniz duvara dayanılarak yapıldığında çok daha zordur bunun nedeni omuz kasları hareket edemez dolayısıyla çok daha etkili olur ve sadece pazu kasları çalışır.

Hareket esnasında dikkat edilecek husus; dirseklerin hareket devamınca öne veya arkaya kaçmasını önlemek ,yanlara açılmasını önlemek  sabit kalmasını sağlamaktır. Dambıl yukarı kaldırırken göğüs hizasını yukarı geçmesin,dirsekler oynamadan yapıldığında göreceksiniz çok farklı sonuçları çabuk zamanda alırsınız.

Verilen tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilmiş olur , verilen setlerde tamamlanarak hareket sona erdirilir.Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin.

Hatırlatma :Başlangıç Seviyesi , Orta Seviye ve ileri seviye  Vücut geliştirme sporcuları  için hazırlanan programları takip etmeleri gerekiyor,verilen programların dışına çıkmayın size fayda yerine zarar verir.

Antrenman  programınızdaki hareketleri ne çok hızlı ne de çok yavaş yapın ahenkli  bir hızda yapın . Farklı metotlar için profesyonellerin seçtiği ağır kaldırış ve indiriş şekillerini uygulamayın. Normal süratle programınızdaki hareketleri yapmaya devam edin

kleyen : Fitness Hareketleri

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın