Seated Chest Press – Göğüs geliştirme fitness hareketi

Makinede Bench Press
Seated Chest Press nasıl yapılır?, nereyi çalıştırır?

Egzersiz Açıklaması

  1. Seated Machine Chest Press – Göğüs geliştirme fitness hareketi; Chest press machine denilen özel yapılmış göğüs makinesine oturulur. Platformun minder açısı 90 derecedir .
  2. Makinenin kulptan avuçlar yere bakacak şekilde kavrayarak karşıya doğru göğüs kaslarını sıkarak itiyoruz ve iterken nefes veriyoruz.
  3. Sonra kasları gevşeterek ve yavaşça nefes alarak başlangıç pozisyonuna dönüyoruz.
  4. Egzersizi hızlı yapmayın yavaş yavaş yapın,karşıya itildiğinde dirsekleriniz tam düzelsin ,
  5. Platforma tam olarak yerleşin tam yerleşmezseniz alt göğüs daha fazla çalışır ve istenilen sonucu vermez.

Set ve tekrarlar :  Machine Seated Chest Press  4 set ve 10-12 tekrar yapılır. Bu bizim size önerdiğimiz tekrar ve set sayısı . Siz çalıştığınız salon veya spor merkezindeki eğitmene veya antrenöre danışın. Size en doğru hareketi ve yapacağınız tekrarları boyunuzu ve kilonuzu yani sizi en iyi tanıyan hocanızın vereceğini unutmayın. Eğer danışabileceğiniz kimse yoksa burada verdiğimiz set ve tekrarı yapabilirsiniz.

Tavsiye edilen  tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin. Not:  Setler ve tekrarlar için eğitmene veya antrenöre danışın. Sizi yakından tanıyan kişi olarak en doğru kararı verecek olan odur).

Egzersiz GrubuGöğüs Geliştirme Egzersizi 
Çalışan KaslarGöğüs Kasları
Arka Kol Kasları
Egzersiz TürüKuvvet
Gerekli Olan EkipmanMachine Bench Press
Set ve tekrar :4 x 10-12 ( eğitmene danışınız )
Set Arası Dinlenmesetler arasında en az 45 sn dinlenin 8 genelde kalp ritmi normale dönene kadar)
Haftalık Çalışılacak GünBir Gün
Kuvvet Tipİtme
Eğitim SeviyesiYeni başlayanlar
Orta seviye sporcular
İleri seviye sporcular
YazarÖzer Çaylı & 0537 786 5582
Kaynakeurostargym

Seated Chest Press video izle

Egzersizler için püf noktaları

Bacak, Omuz , Göğüs, Arka Kol, Pazı Ve Sırt Çalışmalarından önce hatta tüm çalışmalardan önce mutlaka ısınma egzersizleri ve germe egzersizleri yaparak kaslarınızı ısıtın. Isınma yapmadan çalışmaya başlamak kaslarınızda ve tendon bağlarınızda kalıcı hasarlara, ağrılara ve uzun süreli sakatlıklara neden olabilir. En iyi ısınma çalışacağınız kasları çok hafif ağırlıklarla 30-40 tekrar yapılmasıdır.

Egzersize başlamadan önce yapacağınız harekete uygun küçük ağırlıklarla 30-40 tekrar veya boş vücut ağırlığıyla egzersizler yaparak çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını sağlayın. Bu çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını ve sakatlanmaların önüne görmenizi sağlar ayrıca bu kaslara kan dolacağı için kaslarınızın daha iyi şişmesini sağlar.

 

Seated Chest Press nereyi çalıştırır?

Seated Chest Press göğüs kaslarını çalıştırır..

Bunlarda İlginizi Çekebilir

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın