Rear Deltoid Machine Arka Omuz Hareketi

Rear Deltoid Machine Arka Omuz HareketiRear Deltoid Machine nasıl yapılır?, nereyi çalıştırır?

Egzersiz Açıklama

 1. Hareketi Rear Deltoid Machine denilen makinede yapıyoruz. Makine bu hareket  için özel olarak üretilmiştir.
 2. Oturma platformu İki adet kolu ve kendinden ağırlığı vardır yaklaşık  olarak üzerinde 80 kg ağırlık vardır makinenin toplam ağırlığı 160 kg (ortalama) dır.
 3. Rear Deltoid Machine  Hareketin amacı arka omuz kaslarını çalıştırmak.
 4. Yüzümüz makineye dönük olarak oturup gövde ön kısmı platforma yapışıyor.
 5. Kollardan tutarak (avuç içi makineye bakar) Kollar sırta doğru  açış yaparak  çekilir ve bu sırada nefes verilir Yavaşça kasları gevşeterek başlangıç noktasına dönülür ve nefes alınır.
 6. Hareket boyunca dikkat edilecek hususlar: Tekrar bitene kadar göğüsü dayadığınız platformdan ayırmayın , göğüs ile platform temas halinde olmalıdır.
 7. Egzersizi daha kolay yapmak için ayak parmaklarına basarak yapın, bunun  için ayakları yerde kalça hizasına getirerek basın.

Set ve tekrarlar : Rear Deltoid Machine  4 set ve 10-12 tekrar yapılır. Bu bizim size önerdiğimiz tekrar ve set sayısı . Siz çalıştığınız salon veya spor merkezindeki eğitmene veya antrenöre danışın. Size en doğru hareketi ve yapacağınız tekrarları boyunuzu ve kilonuzu yani sizi en iyi tanıyan hocanızın vereceğini unutmayın. Eğer danışabileceğiniz kimse yoksa burada verdiğimiz set ve tekrarı yapabilirsiniz.

Tavsiye edilen  tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin. Not:  Setler ve tekrarlar için eğitmene veya antrenöre danışın. Sizi yakından tanıyan kişi olarak en doğru kararı verecek olan odur).

Hareket Analizi

 1. Hareket Grubu : Omuz Geliştirme Hareketi
 2. Çalışan Kaslar : omuz kasları , arka omuz kasları
 3. Cinsiyet : Erkek – Kadın
 4. Seviye : , Orta , İleri
 5. Ekipman : Delts Machine
 6. Kuvvet Tipi: – İtme
 7. Egzersiz Türü : Güç
 8. Set arası dinlenme: setler arasında en az 45 sn dinlenin 8 genelde kalp ritmi normale dönene kadar)
 9. Set ve tekrar : 4 x 10-12 (eğitmene danışınız )
 10. Haftalık Gün : 1-2 gün
 11. Yazar : Özer Çaylı
 12. kaynak:eurostargym.com

Rear Deltoid Machine Video İzle


HatırlatmaHer antrenman sonunda mutlaka (warm-down) soğuma yapın. Soğuma bir aktif dinlenme şeklidir. Çalışma sonrası kan ve kasta biriken laktik asit bu şekilde bünyeden daha çabuk uzaklaştırılır. Düşük tempolu 10-12 dakikalık esneme – germe egzersizi veya 10 dakikalık hafif ağırlık ve tempo ile çalışma soğuma için idealdir.

Günlük antrenman defteri tutun.Ne yaptığınızı,kaç tekrar kaç set yaptığınızı,ayda bir kerede en çok kaldırdığınız ağırlık ,aylık,3-6 aylık ölçüleriniz sakatlanma süreleriniz gibi tüm çalışma detaylarını kaydedin.

Gelişim sağlandıkça ağırlık ve tekrar sayısı arttırılmalı egzersiz ve setler arasındaki dinlenme süreleri kısaltılmalıdır , yani vücudun performansı ve dayanıklılığı artmaktadır.

Rear Deltoid Machine nereyi çalıştırır?


v>

Bunlarda İlginizi Çekebilir

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın