Patatesin Besin Değerleri (Patates Kaç Kalori)

Patatesin Besin Değerleri Kalori değeri

Patatesin Besin Değerleri (Patates Kaç Kalori)

Patates Sebzesi : İçerdiği yüksek orandaki potasyum ile tansiyonu dengelemeye yardımcı olur ve bu nedenle hipertansiyona bağlı dalgalanmaları ve agresif yükselmeleri azaltabilir.

B6 vitaminin zengin olması sebebi ile sinir sistemi hasarlarını önleme bakımından önemli bir sebzedir. Aynı zamanda yüksek karbonhidrat içermesi nedeni ile kendinizi enerjik hissetmemize destekçi olmaktadır. Ancak glisemik indeksi yüksek bir sebzedir ve Diyabet hastalarının fazla tüketmemesi gerekir.

Kan şekerini çok hızlı yükseltip çok hızlı düşürmemesi için mümkün olduğunca sıcakken değil soğuduktan sonra yada soğuk patates tüketilmelidir. Ezildikçe ve parçalandıkça şekere olan etkisi arttığından iri parçalar halinde yada bütün olarak tüketimi tercih edilmeli. Pişmiş patates buzdolabında beklediğinde nişasta yapısı değişir ve kan şekerini hızlı yükseltme etkisi çok azalır. Bu nedenle mümkün olduğunca patates salatası veya soğuk patates haşlaması şeklinde tüketilmesi tercih edilmelidir.

Patates Neler İçermektedir?

Patates

Haşlanmış Patates Besin Değerleri

Haşlanmış Patates Besin Değerleri

Haşlanmış Patates Besin Değerleri, Patatesin içerdiği besin maddeleri , vitamin, mineral ve protein değerler, Tuzsuz ve haşlanmış patates içinin besin değerleri nedir ve kaç kaloridir tablo ile anlatım.

YazarbodyforumKategori

Besin Değerleri

Porsiyon Miktarı 100gr


Porsiyon Başına Miktar
Kalori 77
% Günlük Değer *
Toplam Yağ 0.09g1%
Kolesterol 0mg
Sodyum 0mg
Potasyum 425mg13%
Toplam Karbonhidrat 17.4g6%
Diyet Lifi 2.1g9%
Protein 2.05g5%

A Vitamini 2%
C Vitamini 19.7%
Kalsiyum 12%
Demir 0.31%

* Günlük Yüzde Değerler 2.000 kalorilik bir diyete dayanmaktadır. Günlük değeriniz, kalori ihtiyaçlarınıza bağlı olarak daha yüksek veya daha düşük olabilir.

Verim1 Porsiyon

Malzemeler

Talimatlar

Haşlanmış Patates Besin Değerleri

Bunlarda İlginizi Çekebilir

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın