L Sit Chin Up Biceps egzersizi nasıl yapılır

L Sit Chin Up Biceps nasıl yapılır?, nereyi çalıştırır?

Egzersiz Açıklama

 1. L Sit Chin Up Biceps egzersizi nasıl yapılır. : Bu hareket barfiks barına asılarak yapılır.
 2. Avuç içi vücuda bakacak biçimde ve ellerin arasındaki mesafe 40 cm olarak bara asılıyoruz.Bacak dizler kırılmadan karın hizasına kadar kaldırıyoruz ve nefes vererek baş el hizasına gelene kadar çekip nefes alarak yavaşça başlangıç pozisyonuna dönüyoruz.
 3. Eğer hareketi yapmakta zorlanırsanız başlangıçta 1-2 antrenmanda dizler kırılabilir,yada bir arkadaşınızdan yardım isteyebilirsiniz bu hareket nede olsa biraz zor. Vücut Geliştirmeye Yeni başlayanlar eğer varsa eğitmenden yada antrenörden yardım isteyin.

Set ve tekrarlar : L Sit Chin Up Biceps  4 set ve 10-12 tekrar yapılır. Bu bizim size önerdiğimiz tekrar ve set sayısı . Siz çalıştığınız salon veya spor merkezindeki eğitmene veya antrenöre danışın. Size en doğru hareketi ve yapacağınız tekrarları boyunuzu ve kilonuzu yani sizi en iyi tanıyan hocanızın vereceğini unutmayın. Eğer danışabileceğiniz kimse yoksa burada verdiğimiz set ve tekrarı yapabilirsiniz.

Tavsiye edilen  tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin. Not:  Setler ve tekrarlar için eğitmene veya antrenöre danışın. Sizi yakından tanıyan kişi olarak en doğru kararı verecek olan odur).

Hareket Analizi

 1. Hareket Grubu : Pazı Hareketi
 2. Çalışan Kaslar : Pazı Kasları
 3. Cinsiyet : Erkek – Kadın
 4. Seviye : Orta , İleri
 5. Ekipman : Barfix machine
 6. Kuvvet Tipi: Çekme –
 7. Egzersiz Türü : Güç
 8. Set ve tekrar : 4 x maksimum
 9. Haftalık Gün : 1-2 gün
 10. Yazar : Özer Çaylı
 11. Ekleyen : eurostargym.com

L Sit Chin Up Biceps Video İzle

Egzersiz Püf Noktaları

 1. Kol için ihtisas çalışması yani haftanın 1 gününü seçin ve o gün sadece kol antrenmanı yapın.
 2. Kollarınızı çok çabuk geliştirmek için çok çalışmalıyız gibi saçma bir düşünceye kapılmayın biceps ve triceps kaslarını haftada 1 günden fazla çalıştırmayın. Unutmayın zaten bacak ve baldır yada karın gibi hareketler hariç neredeyse tüm kaslarda kol çalışır daha fazladan biceps ve triceps çalışmanıza gerek yoktur.
 3. Antrenmandan önce karbonhidrat ve antrenmandan sonra 1 saat içinde mutlaka protein tüketin eğer proteinli besinlere ulaşma şansınız yoksa protein bar veya protein tozu kullanabilirsiniz. Günlük protein kullanımı kiko başına 3 gr olsun. 70 kiloluk birisi günlük 140gr protein tüketmelidir (bu vücutcular için geçerli normal kişiler için değil).
 4. Mümkünse kol çalışmasını cumartesi yapın ve pazar günü dinlenin , unutmayın çalıştığınız gün değil ertesi gün kaslar daha iyi gelişir.

L Sit Chin Up Biceps nereyi çalıştırır?

Bunlarda İlginizi Çekebilir

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın