Kas Geliştirme Yapanlara Proteinli Kahvaltı Hazırlama

Kas Geliştirme Yapanlara Proteinli Kahvaltı Hazırlama

Kas Geliştirme Yapanlara Proteinli Kahvaltı Hazırlama (yemek Programı)

Kahvaltı Tarifi

 1. Yulaf Ezmesiyle Whey Protein Kas İçin Kahvaltı.Yulaf Ezmesiyle Whey Protein Kahvaltıda Vücut geliştirme yapanlar kahvaltıda proteinli beslenin ve kısa sürede sonucunu görün.
 2. Vücut gelistirme yapanlar kilo başına 2 gr protein almalıdır ve bunu gün içerisine yaymalıdır.
 3. Mesela 80 kilo olan birinin günde 160 gr protein alması gerekir ve  bunu mümkünse doğal yollardan alın.160 gr 3 ana öğüne bölün öğün başına en az 40 gr protein almalısınız geri kalan 40 grmıda 2 ara öğüne bölerek 20 şer gr halinde alabilirsiniz ve buda 3 adet muz demektşr.
 4. Peynirde ortalama 100 gr da 28 gr protein var
 5. Ette 100 gr da ortalama 25 gr protein var
 6. Mercimekte 100 Gr da ortalam 25 gr protein var
 7. Yumurtanın Tanesine 7 gr protein var

Vücut Geliştirme’de beslenme nasıl olmalı?

 1. Tavsiyeler. Vücutcu nasıl beslenmeli?.kilo aldırıcı ürünler , ek besinler Ana öğünlerinizde süt ,et , tahıl grubundan birisi ve sebze ve meyve grubundan en az bir besin olmasına dikkat ediniz
 2. Günlük alacağınız toplam besinleri 5-6 öğüne bölerek alınız.
 3. Yağlı besinlerden uzak durunuz,Et,süt,yumurta,tavuk,balık gibi gıdaları pişirirken yağ eklemeyiniz veya yağda kızartarak pişirmeyiniz,yağların hazmı zor olduğu için ve midede uzun süre kaldığı için tokluk hissi verdiği için daha az beslenmenize neden olmaktadır. Ara öğünlerde Muz,Tost,süt ve sütlü tatlılar veya kuruyemiş gibi gıdalar olmalıdır.
 4. Bal pekmez,kuru incir kuru kayısı ,pestil ve cevizli pestil,dut,siyah kuru üzüm en iyi karbonhidrat kaynağıdır bunları bolca tüketiniz.Bu besinler enerji verir ve minerel-vitamin ihtiyacınızı karşılar.
 5. İçeceklerinizi Protein drink,amino asit drink,süt, ayran veya meyve suyu gibi içecekleri tercih ediniz….
 6. Yemeklerden önce veya yemeklerle birlikte çok su ve meşrubat içerek midenizi doldurmayınız bu tür içecekleri yemeklerden sonraya bırakmanız daha fazla besin tüketmenizi sağlamaktadır…
  Kilo başına 2 gr protein tüketiniz ,yani 60 kg biri için bu günlük 120 gr pro
 7. Vitamin ve mineral ihtiyacınızı karşıladığınızdan emin olmak için bir doktora veya uzmana danıa 6 öğüne bölerek alınız yani her öğünde 20-30 gr protein demektir.Buda her öğünde 60-100 gr beyaz peynir veya et demektir (kabaca)
 8. Kilo almak için en iyi spor Vücut geliştirmedir ,kas kalitesi ve kütlesini arttırır.
 9. Stresten uzak durunuz ve günde 8 saat uyumaya gayret ediniz.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın