High Cable Curl Biceps Egzersizi Nasıl Yapılır

High Cable Curl Tekniği

High Cable Curl Biceps Egzersizi Nasıl Yapılır; Hareket için baş hizasından çekilebilen bir halatlı makine gereklidir.Ayarladığımız halatın tek elle tutamacından tutuyoruz ve makineden kol ,dirsekler düzelinceye kadar hatta biraz daha fazla uzaklaşıyoruz.

Nefes vererek omuz hizasında tuttuğumuz dirseği kırarak el başa dokununcaya kadar  nefes vererek çekiyoruz , kolumuzu yavaşça gevşeterek başlangıç noktasına gelirken nefes almayı unutmuyoruz ve takrarları tamamlayıp diğer kola geçiyoruz ve bu kol ile hareketi tamamlayınca bir set bitmiş olacak.

Bu egzersizi en doğru olarak Cable Crossover denilen genelde vücudun her kasını çalıştıran bir makinede yapılır ,bu makinede hizalama ayarı yapmak kolaydır eğer spor merkezinde çalışma yapıyorsanız bu makineyi tercih etmelisiniz.

Verilen tekrarlar yapılır ve 1 set bitiirilmiş olur , verilen setlerde tamamlanarak hareket sona erdirilir.Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin.

Kol Çalışmalarında Öneriler

1- Kol için ihtisas çalışması yani haftanın 1 gününü seçin ve o gün sadece kol antrenmanı yapın.

2- Kollarınızı çok çabuk geliştirmek için çok çalışmalıyız gibi saçma bir düşünceye kapılmayın biceps ve triceps kaslarını haftada 1 günden fazla çalıştırmayın. Unutmayın zaten bacak ve baldır yada karın gibi hareketler hariç neredeyse tüm kaslarda kol çalışır daha fazladan biceps ve triceps çalışmanıza gerek yoktur.

3- Antrenmandan önce karbonhidrat ve antrenmandan sonra 1 saat içinde mutlaka protein tüketin eğer proteinli besinlere ulaşma şansınız yoksa protein bar veya protein tozu kullanabilirsiniz. Günlük protein kullanımı kiko başına 3 gr olsun. 70 kiloluk birisi günlük 140gr protein tüketmelidir (bu vücutçular için geçerli normal kişiler için değil).

4- Mümkünse kol çalışmasını cumartesi yapın ve pazar günü dinlenin , unutmayın çalıştığınız gün değil ertesi gün kaslar daha iyi gelişir.

Yazar: Özer Çaylı

Çalışan Kaslar

biceps muscle anatomy

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın