Dumbbell Front Squat Nasıl Yapılır?

Front squat ile çömelme hareketi

Dumbbell Front Squat Nasıl Yapılır?

Dumbbell Front Squat nasıl yapılır?, nereyi çalıştırır?

Egzersiz Açıklaması

 1. Dumbbell Front Squat Tekniği Nasıl Yapılır? : Her iki elimize birer dumbbell alıyoruz ve ayakları omuz hizasında açarak dumbbeller omuz hizasında avuçlar biri birine bakarak tutulur.
 2. Dumbbellerin tutuş şekli hareket yada set bitene kadar aynıdır.
 3. Nefes alarak yavaşça dizleri kırarak yavaşça çömeliyor, burada 1 saniye bekleyin.
 4. Sonra nefes vererek başlangıç noktasına kadar bacakları iterek kalkıyoruz ve bacaklar tam düzeliyor.
 5. Oturma sırasında üst bacak kısmı yere paralel olana kadar çömelin.
 6. Bu hareket bacak geliştirme hareketi  olarak yapılır. alternatif hareket Bulgarian split squat nasıl yapılır? adlı yazıyı okuyun.

Hareket : 4 set ve 10-12 tekrar yapılır. Bu bizim size önerdiğimiz tekrar ve set sayısı . Siz çalıştığınız salon veya spor merkezindeki eğitmene veya antrenöre danışın. Size en doğru hareketi ve yapacağınız tekrarları boyunuzu ve kilonuzu yani sizi en iyi tanıyan hocanızın vereceğini unutmayın.

Tavsiye edilen  tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin. Not:  Setler ve tekrarlar için eğitmene veya antrenöre danışın. Sizi yakından tanıyan kişi olarak en doğru kararı verecek olan odur).

Hareket Analizi
 1. Hareket Grubu :  Bacak hareketi 
 2. Çalışan Kaslar :  Bacak Kasları, baldır kasları
 3. Cinsiyet : Erkek – Kadın
 4. Seviye : Yeni , Orta , İleri
 5. Ekipman : Dumbbell
 6. Kuvvet Tipi:  – İtme
 7. Egzersiz Türü : Güç
 8. Set ve tekrar : 4 x 10-12
 9. Haftalık Gün : 1- gün
 10. Yazar : Özer Çaylı
 11. kaynak: eurostargym.com

Dumbbell Front Squat Video İzle

Bacak Geliştirme Programı nasıl olmalı?.

Workout Legs | Bacak Geliştirme Programı nasıl olmalı? . Bacak geliştirme programında mutlaka Berbbell squat hareketi leg curl , deadlift ve leg extension gibi hareketlere yer verilmelidir .

Eğer barbell squat yapılmazsa Machine squat yada multipress squat hareketi olabilir ama unutmayın barbell squat tek başına bacak için yeterlidir.

Lunge hareketi önemli bir harekettir özellikle kalça ve bacak triceps (Ön bacak) kasları için önemlidir. Lunge hareketini ilave ederseniz leg extension hareketini çıkarabilirsiniz.

Bir diğeri deadlift hareketidir , eğer deadlift yapacaksanız leg curl harektini programdan çıkarabilirsiniz, deadlift , leg curl hareketine göre avantajları arkabacak ve bel kasını çok iyi çalıştırmasıdır bu hareketi programınızdan eksik etmeyin ileri yaşlarda bel fıtığı gibi sorunlarınız olmaz.

Dumbbell Front Squat nereyi çalıştırır?

Bunlarda İlginizi Çekebilir

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın