Doping Ve steroid ilaçlarının zararları nelerdir İzleyin

Doping Ve steroid ilaçlarının zararları nelerdir

Doping Ve steroid ilaçlarının zararları nelerdir. Doping ilaçları ve en önemlisi Steroidlerin Zararları. Kullanmadan  Önce Tekrar Düşün Video Tamamen Gerçektir..

Doping ilaçları veya doping maddeleri kısa zamanda çok zarar vermeyen ama uzun kullanımlarda yada sürekli kullanımlarda en başta hormon dengesine , karaciğere böbreklere,  kalbe ve sinir sistemine çok büyü zararlar veren ve belli bir aşamadan sonra verdiği hasarın artık geri dönüşümü olmayan çok zararlı maddelerdir.

Dışarıdan hormon aldığımızda vücut alınan hormonu kendir hormonu zannedip üretmemeye başlıyor , bu eşik yaklaşık bir aydır eğer siz bir aydan daha fazla kullandığınızda hormon bezleri tembelleşiyor ve belli bir süre sonra artık üretim tamamen duruyor.

Bu özellikle cinsiyet hormonlarını da  kendini çok fazla ortaya çıkarıyor. Yani çocuğunuz olmuyor yada cinsel sağlık sorunlarınız ortaya çıkıyor.

Doping (Anadolu tabiriyle dopink) en başta kalbinize ve diğer iç organlarınıza zarar veriyor, saç dökülmesinin başlıca nedenlerindendir.

Kısa sürede belki zararını göremezsiniz ama zaman geçtikçe ve 45-5- yaşından sonra  Kalp başta olmak üzere Karaciğer , Böbrek , Beyin ve damar hasarlarına sebebiyet vermekte ve üzerinden on yıllar geçse bile özellikle sentetik doping ilaçları vücuttan atılmamaktadır. Bu benim çevremde spor yapan insanlarda gördüklerim. Lütfen Sağlığınız Ve geleceğiniz için kullanmayın ve kullananlara’da engel olun.

En az yılda bir kez kan verin, kan vermek vücudumuzu yeniler ve daha enerjik olmamızı sağlar. Ayrıca kan vermenin birde insanlık açısından verdiği bulunmaz bir mutlulu kaynağı olduğunu unutmayın. Vereceğiniz birkaç ünite kan ile vücudunuz yenilenirken kim bilir kaç hastanın ve kaç kaza geçirmiş insanın canını kurtaracağınızı unutmayın. Hatta sadece kendiniz kan vermeyin arkadaşlarınızı’da bu konuda teşvik edin. Sadece kendinizi sevmeyin kendinizle birlikte her canlıyı sevin.

Yazan,:Özer Çaylı
Ekleyen : Fitness Hareketleri

Bunlarda İlginizi Çekebilir

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın