Boks dersi Boks Antrenmanı – Yumruk nasıl atılır?

Egzersizlerle Alakalı Videolar

Boks Çalışması Yumruk nasıl atılır?


Boks dersi  Boks Antrenmanı | Yumruk nasıl atılır?

Boks Antrenmanı | Boks dersi Yumruk nasıl atılır?,Boks antrenmanı ve yumruk atma çalışması.İşte bu video boksa merak saran sporcular için tam bir eğitici video.

Bu videoda yumruk atma pozisyon alma ayak pozisyonu vücut pozisyonu dirsek ve yumruk pozisyonunu dikkatle inceleyerek uygulayın bu hareketleri evde çok kolay uygulayabilirsiniz.
Boks Antrenmanı | Boks dersi Yumruk nasıl atılır?Boks antrenmanı çok fazla kalori harcamayı gerektiren antrenmanlar . Bu aynı zamanda zayıflamak ve yağ yakmak isteyenler için oldukça iyi bir antrenman şekliir .Başlarda antrenman oldukça zor gelecektir ama meraklanmayın çok kısa zamanda alışırsınız ve antrenmanlarda oldukça zevkli gelmeye başlar.
Antrenman öncesi fazla şekerli şeyler yemeyin aksi taktirde antrenman sırasında şeker düşmesi(hipoglisemi) yaşayabilirsiniz.

Püf noktaları

Antrenman öncesi yemek yemeyin en az 2 saat açlık olmalıdır.

Set arasında 30 ile 60 sn arası dinlenin , bundan daha uzun dinlenmek kasların soğumasına sebep olur.

Antrenman sırasında 1 litre su tüketin , su hücreleri yeniler ve antrenman sırasında en az 1 litre su kaybını önler.

Eğer antrenmana başlamadan çok aç olursanız süt , ayran veya 1 -2 adet muz yiyebilirsiniz basit şeker asla kullanmayın antrenman sırasında hipoglisemiye sebep olabilir. ( şeker düşüklüğü).

Eğer antrenman sırasında kalbinizde olağan dışı çarpma veya ritim bozukluğu olursa veya mide bulantısı ,baş dönmesi,sebepsiz ve soğuk terleme antrenmanı hemen bırakıp biraz uzanın eğer geçmiyorsa mutlaka doktora görünmelisiniz.

Ağır bir hareket yapacaksanız veya ağırlık kaldıracaksanız mutlaka arkadaşınızdan yardım alın.

Hareketlere başlamadan çalışacağınız bölgeyi mutlaka ısıtın bu sakatlanmaların önüne geçer.

Antrenman süresi 1 ile 1.5 saat arasında olmalıdır.Daha uzun antrenman daha fazla kalori ve protein kaybıdır.
Haftalık antrenman 3 – 4 gün olmalıdır haftada her gün antrenman gelişimi yavaşlatır.

not: Bu genel prensiplerdir spor dallarına göre depişiklik gösterebilir eğer sizin antrenörünüz veya eğitmeniniz daha başka çalışma prensipleri önerdiyse lütfen bu makaleyi dikkate almayaınız veya gözardı ediniz. Lütfen bu prensipleri uygulayacaksanız yinede çalıştığınız salondaki eğitmene danışmayı unutmayınız. İyi çalışmalar…

Bunlarda İlginizi Çekebilir

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın