Body Triceps Press – Evde Arka Kol Egzersizi

Body Triceps Press nasıl yapılır?, nereyi çalıştırır?

Egzersiz Aöıklaması

  1. Body Triceps Press Evde Arka kol hareketi.:  Hareket için bir  bench sehpası veya bir koltuk gerekli, yada benzer yükseklikte sağlam bir araç gereklidir. Bu araç sağlam olmalıdır aksi halde sakatlanabilirsiniz.
  2. Bench sehpasına 120 cm uzakta duruyoruz veya sehpaya yeterli uzaklıkta vücudumuz hafif “V ” harfi gibi olmalıdır ve hareket boyunca bu pozisyonu bozulmamalıdır.
  3. Sehpanın kenarından avuç içi yere bakacak şekilde tutuyoruz eller 30 cm açıklıkta olmalıdır.
  4. Dirsekler kırılarak ve nefes alarak vücut düz olarak sehpanın altına doru iniyoruz ve nefes vererek başlangıç noktasına dirsekler düzelene kadar yukarı kalkıyoruz.
  5. Hareket maksimum tekrardır yani yapabileceğiniz kadar tekrar yapın, veya bir spor merkezinde yapıyorsanız eğitmene danışabilirsiniz ama bizim önerimiz 4 set ve maksimum tekrar.

Set ve tekrarlar : Body Triceps Press 4 set ve maksimum  tekrar yapılır. Bu bizim size önerdiğimiz tekrar ve set sayısı . Siz çalıştığınız salon veya spor merkezindeki eğitmene veya antrenöre danışın. Size en doğru hareketi ve yapacağınız tekrarları boyunuzu ve kilonuzu yani sizi en iyi tanıyan hocanızın vereceğini unutmayın. Eğer danışabileceğiniz kimse yoksa burada verdiğimiz set ve tekrarı yapabilirsiniz.

Tavsiye edilen  tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin. Not:  Setler ve tekrarlar için eğitmene veya antrenöre danışın. Sizi yakından tanıyan kişi olarak en doğru kararı verecek olan odur).

Body Triceps Press Egzersiz Özeti

Egzersiz GrubuArka Kol Egzersizi 
Çalışan KaslarArka Kol Kasları
Egzersiz TürüKuvvet
Gerekli Olan EkipmanYok
Set ve tekrar :4 x maksimum ( eğitmene danışınız )
Set Arası Dinlenmesetler arasında en az 45 sn dinlenin 8 genelde kalp ritmi normale dönene kadar)
Haftalık Çalışılacak Gün1 veya 2 Gün
Kuvvet Tipİtme
Eğitim SeviyesiYeni başlayanlar
Orta seviye sporcular
İleri seviye sporcular
YazarÖzer Çaylı
Kaynakeurostargym

Body Triceps Press video izle

Egzersiz Püf Noktaları

  1. Kol için ihtisas çalışması yani haftanın 1 gününü seçin ve o gün sadece kol antrenmanı yapın.
  2. Kollarınızı çok çabuk geliştirmek için çok çalışmalıyız gibi saçma bir düşünceye kapılmayın biceps ve triceps kaslarını haftada 1 günden fazla çalıştırmayın. Unutmayın zaten bacak ve baldır yada karın gibi hareketler hariç neredeyse tüm kaslarda kol çalışır daha fazladan biceps ve triceps çalışmanıza gerek yoktur.
  3. Antrenmandan önce karbonhidrat ve antrenmandan sonra 1 saat içinde mutlaka protein tüketin eğer proteinli besinlere ulaşma şansınız yoksa protein bar veya protein tozu kullanabilirsiniz. Günlük protein kullanımı kiko başına 3 gr olsun. 70 kiloluk birisi günlük 140gr protein tüketmelidir (bu vücutcular için geçerli normal kişiler için değil).
  4. Mümkünse kol çalışmasını cumartesi yapın ve pazar günü dinlenin , unutmayın çalıştığınız gün değil ertesi gün kaslar daha iyi gelişir.

Body Triceps Press nereyi çalıştırır?

Bunlarda İlginizi Çekebilir

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın