BODY LUNGE (Vücut Ağırlığı İle Bacak Çalışma)

BBODY LUNGE  (Vücut Ağırlığı İle Bacak Çalışma)Nasıl Yapılır?

BODY LUNGE (Vücut Ağırlığı İle Bacak Çalışma)

Egzersiz Açıklama

Body Lunge  (Vücut Ağırlığı İle Bacak Çalışma) Bu hareket için egzersiz topu gereklidir veya bir basketbol topundan yararlanabilirsiniz. Ellerimizi topun iki yanından tutarak yare şınav pozisyonunda uzanıyoruz.

Nefes alarak ve kollarımızı dirsekten kırarak göğüs top hizasına gelecek şekilde topun üzerine doğru yatıyoruz ve nefes vererek kollarımızı dirsekten düzelterek başlangıç pozisyonuna dönüyoruz.Hareketi 4 set ve 10 tekrar yapıyoruz ve haftada 1 gün.

Set ve tekrarlar : 4 set ve 10-12 tekrar yapılır. Bu bizim size önerdiğimiz tekrar ve set sayısı . Siz çalıştığınız salon veya spor merkezindeki eğitmene veya antrenöre danışın. Size en doğru hareketi ve yapacağınız tekrarları boyunuzu ve kilonuzu yani sizi en iyi tanıyan hocanızın vereceğini unutmayın. Eğer danışabileceğiniz kimse yoksa burada verdiğimiz set ve tekrarı yapabilirsiniz.

Tavsiye edilen  tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin. Not:  Setler ve tekrarlar için eğitmene veya antrenöre danışın. Sizi yakından tanıyan kişi olarak en doğru kararı verecek olan odur).

Egzersiz Profili

  1. Bacak
  2. Baldır
  3. Güç
  4. Spor Topu
  5. İzolasyon
  6. İtme
  7. Başlangıç ve İleri
  8. Yazan:M.Özer Çaylı
  9. Ekleyen : Fitness Hareketleri
Egzersizlerle Alakalı Videolar

Body Lunge Video İzle

Egzersiz Püf Noktaları

Bacak, Omuz , Göğüs, Arka Kol, Pazı Ve Sırt Çalışmalarından önce hatta tüm çalışmalardan önce mutlaka ısınma egzersizleri ve germe egzersizleri yaparak kaslarınızı ısıtın. Isınma yapmadan çalışmaya başlamak kaslarınızda ve tendon bağlarınızda kalıcı hasarlara, ağrılara ve uzun süreli sakatlıklara neden olabilir. En iyi ısınma çalışacağınız kasları çok hafif ağırlıklarla 30-40 tekrar yapılmasıdır.

Egzersize başlamadan önce yapacağınız harekete uygun küçük ağırlıklarla 30-40 tekrar veya boş vücut ağırlığıyla egzersizler yaparak çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını sağlayın. Bu çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını ve sakatlanmaların önüne görmenizi sağlar ayrıca bu kaslara kan dolacağı için kaslarınızın daha iyi şişmesini sağlar.

Çalışan Bacak Kasları

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın