Behind Neck Overhead Press

Behind Neck Overhead Press

Behind Neck Overhead Press nasıl yapılır?, nereyi çalıştırır

Bu derste Behind Neck Overhead Press. nasıl yapılır? anlatıyoruz. Behind Neck Overhead Press.egzersizi hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu adresi ziyaret edin.

Egzersiz Açıklaması

  1. Behind Neck Overhead Press. Halterle sırta omuz pres . Ayakta durarak uygun ağırlıkta barbelli omuza eller omuz genişliğinde kavrayarak ve ayaklar omuz genişliğinde açık pozisyonda tutuyoruz.
  2. Vücut dik ve nefes vererek yavaşça barbelli yukarı kaldırıyoruz ,dirsekler düzelene kadar kaldırın burada 1 saniye bekleyin.
  3. Sonra nefes alarak yavaşça omuza kadar indiriyoruz ve tekrarlara devam ediyoruz.
  4. Hareket boyunca vücut dik olmalıdır. Vücudun arkaya öne sallanmasını engelleyin.

Set ve tekrarlar : Behind Neck Overhead Press. 4 set ve 10-12 tekrar yapılır. Bu bizim size önerdiğimiz tekrar ve set sayısı . Siz çalıştığınız salon veya spor merkezindeki eğitmene veya antrenöre danışın. Size en doğru hareketi ve yapacağınız tekrarları boyunuzu ve kilonuzu yani sizi en iyi tanıyan hocanızın vereceğini unutmayın. Eğer danışabileceğiniz kimse yoksa burada verdiğimiz set ve tekrarı yapabilirsiniz.

Tavsiye edilen  tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin. Not:  Setler ve tekrarlar için eğitmene veya antrenöre danışın. Sizi yakından tanıyan kişi olarak en doğru kararı verecek olan odur).

Behind Neck Overhead Press Egzersiz Özeti kopası

Egzersiz GrubuOmuz Egzersizi 
Çalışan KaslarOmuz Kasları
Boyun Kasları
Egzersiz TürüKuvvet
Gerekli Olan EkipmanBarbell ve dğz sehpa
Set ve tekrar :4 x 10-12 ( eğitmene danışınız )
Set Arası Dinlenmesetler arasında en az 45 sn dinlenin 8 genelde kalp ritmi normale dönene kadar)
Haftalık Çalışılacak GünBir Gün
Kuvvet Tipİtme
Eğitim SeviyesiYeni başlayanlar
Orta seviye sporcular
İleri seviye sporcular
YazarÖzer Çaylı & 0537 786 5582
Kaynakeurostargym

Behind Neck Overhead Press   Videol İzle


Bacak, Omuz , Göğüs, Arka Kol, Pazı Ve Sırt Çalışmalarından önce hatta tüm çalışmalardan önce mutlaka ısınma egzersizleri ve germe egzersizleri yaparak kaslarınızı ısıtın. Isınma yapmadan çalışmaya başlamak kaslarınızda ve tendon bağlarınızda kalıcı hasarlara, ağrılara ve uzun süreli sakatlıklara neden olabilir. En iyi ısınma çalışacağınız kasları çok hafif ağırlıklarla 30-40 tekrar yapılmasıdır.

Egzersize başlamadan önce yapacağınız harekete uygun küçük ağırlıklarla 30-40 tekrar veya boş vücut ağırlığıyla egzersizler yaparak çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını sağlayın. Bu çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını ve sakatlanmaların önüne görmenizi sağlar ayrıca bu kaslara kan dolacağı için kaslarınızın daha iyi şişmesini sağlar.

Behind Neck Overhead Press nereyi çalıştırır?

Bunlarda İlginizi Çekebilir

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın