Barbell Hip Thrusts Nasıl Yapılır?

Barbell Hip Thrusts Nasıl Yapılır?

Barbell Hip Thrusts Nasıl Yapılır?

Barbell Hip Thrusts Nasıl Yapılır?Egzersiz Açıklama

Barbell Hip Thrusts Nasıl Yapılır?.. Barbell Hip Thrusts Bacak kaslarını çalıştıran ve karın kaslarını çalıştıran ve bacak programında en son yapılacak egzersizdir.

Sağlam bir bench sehpası önünde sırtı dönerek bacaklar kırık durun. Barbell kasık kısmına koyarak ve her iki yanı eşit olacak biçimde harekete başlamak için hazır olun.

Nefes vererek belinizi yukarı doğru kaldırın ve dizler ile aynı seviyeye getirin ve derin bir nefes alarak yavaşça başladığınız noktaya indirip 2. tekrar için harekete devam edin.

Verilen tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin.

Barbell Hip Thrusts

Egzrsiz Profili:
 1. Ana hedef: Bacak Kaslarını Çalıştırma
 2. 2.Hedef : Karın Kasları
 3. Egzersiz Türü ; Birleşik
 4. Eğitim Seviyesi : Orta ve İleri
 5. Egzersiz Süresi : 30sn (1 set)
 6. Dinlenme Süresi : 1 dak.
 7. Haftalık Gün Sayısı : 1 veya 2 gün
 8. Toplam set ve dinlenme süresi Süresi : 5dak.
 9. Gerekli Ekipmanlar : Barbell
 10. Hedef Cinsiyet : Erkek ve Kadın
 11. Yazar : Özer Çaylı & Ekibi

Bacak, Omuz , Göğüs, Arka Kol, Pazı Ve Sırt Çalışmalarından önce hatta tüm çalışmalardan önce mutlaka ısınma egzersizleri ve germe egzersizleri yaparak kaslarınızı ısıtın. Isınma yapmadan çalışmaya başlamak kaslarınızda ve tendon bağlarınızda kalıcı hasarlara, ağrılara ve uzun süreli sakatlıklara neden olabilir. En iyi ısınma çalışacağınız kasları çok hafif ağırlıklarla 30-40 tekrar yapılmasıdır.

Egzersize başlamadan önce yapacağınız harekete uygun küçük ağırlıklarla 30-40 tekrar veya boş vücut ağırlığıyla egzersizler yaparak çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını sağlayın. Bu çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını ve sakatlanmaların önüne görmenizi sağlar ayrıca bu kaslara kan dolacağı için kaslarınızın daha iyi şişmesini sağlar.

Çalışan Bacak Kasları 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın