Barbell Biceps Curl (Barla Pazu Egzersizi)

Barbell Biceps Curl Nasıl Yapılır?

egzersiz video | çalışan kaslar | püf noktaları

Barbell Biceps Curl (Barla Pazu Egzersizi)Barbell Biceps Curl (Barla Pazu Egzersizi)

Barbell Biceps Curl (Barla Pazu Egzersizi)

Egzersiz Açıklama

 1. Barbell Biceps Curl Hareketi Nasıl Yapılır? : Hareket için Barbell geniş olarak  avuç içi yukarı gelecek şekilde, ayak açıklığı omuz genişliğinde ve ayakta dik olarak durulur.
 2. Harekete başlarken nefes alınır ve bar yukarı doğru kaldırılırken nefes verilerek ve dirsekler geri kaçmadan yukarı göğüs hizasına kadar kaldırılır,yavaşça ve nefes alarak başlangıç pozisyonuna dönülür.  Hareket:4-5 set ve 10-12 tekrar yapılır ve her sette ufak bir miktar ağırlık arttırılır.
 3. Hareketi uygularken vücut ileri ve geri oynamamalıdır ve dirsekler ileri geri oynamamalı vücuda yapışık olmalıdır. Yukarı ağırlığı kaldırırken nefes verip aşağı inerken nefes almalıyız.
 4. Verilen tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilmiş olur, verilen setlerde tamamlanarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin.
Egzersiz Analizi
 1. Ana hedef: Pazu Kaslarını Çalıştırma
 2. Egzersiz Grubu: Biceps Egzersizi
 3. Egzersiz Türü ; Güç, Birleşik
 4. Eğitim Seviyesi : Yeni, Orta ve İleri
 5. Egzersiz Süresi : 30sn (1 set)
 6. Dinlenme Sürei : 1 dak.
 7. Haftalık Gün Sayısı : 1 veya 2 gün
 8. Toplam set ve dinlenme süresi Süresi : 5dak.
 9. Gerekli Ekipmanlar : Barbell
 10. Hedef Cinsiyet : Erkek ve Kadın
 11. Yazar : Özer Çaylı & Ekibi

Barbell Biceps Curl (Barla Pazu Egzersizi)Video


Egzersiz Püf Noktaları

Kol için ihtisas çalışması yani haftanın 1 gününü seçin ve o gün sadece kol antrenmanı yapın.

Kollarınızı çok çabuk geliştirmek için çok çalışmalıyız gibi saçma bir düşünceye kapılmayın biceps ve triceps kaslarını haftada 1 günden fazla çalıştırmayın. Unutmayın zaten bacak ve baldır yada karın gibi hareketler hariç neredeyse tüm kaslarda kol çalışır daha fazladan biceps ve triceps çalışmanıza gerek yoktur.

Antrenmandan önce karbonhidrat ve antrenmandan sonra 1 saat içinde mutlaka protein tüketin eğer proteinli besinlere ulaşma şansınız yoksa protein bar veya protein tozu kullanabilirsiniz. Günlük protein kullanımı kiko başına 3 gr olsun. 70 kiloluk birisi günlük 140gr protein tüketmelidir (bu vücutcular için geçerli normal kişiler için değil).

Mümkünse kol çalışmasını cumartesi yapın ve pazar günü dinlenin , unutmayın çalıştığınız gün değil ertesi gün kaslar daha iyi gelişir.

Çalışan Kas Grubu

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın