Bar Throw Press egzersizi nasıl yapılır?

Bar Throw Press egzersizi nasıl yapılır?

Bar Throw Press nasıl yapılır?, nereyi çalıştırır?

Egzersiz Açıklama

  1. Bar Throw Press egzersizi şöyle yapılır: Türkçesi bar fırlatma hareketi olan bu hareket multipress station (smith machine)  denilen özel yapılmış makinede yapılır.
  2. Bench press yapar gibi sehpaya sırtüstü yatıyoruz , barı omuz genişliğinde avuç içi yukarı gelecek biçimde tutuyoruz.
  3. Nefes vererek hızla kaldırıyoruz ve kollarımız dirsekler  düzelince barı 10 cm kadar fırlatıyoruz ve yine hızla göğüse doğru barı tutarak indiriyoruz.
  4. Dikkat : Barı çengelden çıkarınca biraz geriye doğru bükün fırlatma sırasında çengel aniden takılıp sakatlanmaya neden olmasın.

Set ve tekrarlar : Bar Throw Press 4 set ve 10-12 tekrar yapılır. Bu bizim size önerdiğimiz tekrar ve set sayısı . Siz çalıştığınız salon veya spor merkezindeki eğitmene veya antrenöre danışın. Size en doğru hareketi ve yapacağınız tekrarları boyunuzu ve kilonuzu yani sizi en iyi tanıyan hocanızın vereceğini unutmayın. Eğer danışabileceğiniz kimse yoksa burada verdiğimiz set ve tekrarı yapabilirsiniz.

Tavsiye edilen  tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin. Not:  Setler ve tekrarlar için eğitmene veya antrenöre danışın. Sizi yakından tanıyan kişi olarak en doğru kararı verecek olan odur).

Egzersiz GrubuGöğüs Geliştirme Egzersizi 
Çalışan KaslarGöğüs Kasları
Arka Kol Kasları
Egzersiz TürüKuvvet
Gerekli Olan EkipmanMachine Bench Press
Set ve tekrar :4 x 10-12 ( eğitmene danışınız )
Set Arası Dinlenmesetler arasında en az 45 sn dinlenin 8 genelde kalp ritmi normale dönene kadar)
Haftalık Çalışılacak GünBir Gün
Kuvvet Tipİtme
Eğitim SeviyesiYeni başlayanlar
Orta seviye sporcular
İleri seviye sporcular
YazarÖzer Çaylı & 0537 786 5582
Kaynakeurostargym

Bar Throw Press Video izle

Egzersiz Püf Noktaları

  1. Bacak, Omuz , GöğüsKol Ve Sırt Çalışmalarından önce hatta tüm çalışmalardan önce mutlaka ısınma egzersizleri ve germe egzersizleri yaparak kaslarınızı ısıtın. Isınma yapmadan çalışmaya başlamak kaslarınızda ve tendon bağlarınızda kalıcı hasarlara, ağrılara ve uzun süreli sakatlıklara neden olabilir. En iyi ısınma çalışacağınız kasları çok hafif ağırlıklarla 30-40 tekrar yapılmasıdır.
  2. Egzersize başlamadan önce yapacağınız harekete uygun küçük ağırlıklarla 30-40 tekrar veya boş vücut ağırlığıyla egzersizler yaparak çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını sağlayın. Bu çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını ve sakatlanmaların önüne geçmenizi sağlar ayrıca bu kaslara kan dolacağı için kaslarınızın daha iyi şişmesini sağlar.

Bar Throw Press nereyi çalıştırır?

Bunlarda İlginizi Çekebilir

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın