Balın Besin Değeri – Bal Kaç Kalori

Bal Sağlıklı Bir Yiyecekmidir?

Balın Besine Kalori ve Değeri

Balın Besin Değeri – Bal Kaç Kalori;Balın Besin Değeri - Bal Kaç Kalori

Balda var olan vitaminler şunlardır, B1, B2, B3, B4, B5, B6 ve C . Kalsiyum fosfor, potasyum, kükürt, sodyum klorür ve magnezyum gibi mineraller içerir. Ayrıca bakır, iyot, demir, manganez ve çinko bol miktarda balda bulunur.

Balın yüzde 70 lik kısmı doğrudan kana karışmaktadır. Bunun yanında balın içinde, her türlü mikrobun üremesini engelleyen birçok madde vardır. Bunun sayesinde bal, uzun yıllar boyunca bozulmadan kalır.

Bal vücudun erken yıpranmasını engelleyen bir besindir. Bal sinir bozukluğu nedeniyle uyuyamayan insanların sinirleri teskin eder. Mide ülserine de balın faydası vardır. Bal damarları genişletip, yüksek tansiyonu, düşürür. Kalbi kuvvetlendirir ve çarpıntıları giderir.

Bal, kalbin her tarafının bol kanla beslenmesini sağlar, Bal karaciğerin en iyi dostlarından birisidir. Bal karaciğerin kendi kendini tamir etmesine imkân tanır.

Bronşit, gastrit, romatizma, mide ve on iki parmak bağırsağı ülseri, kansızlık gibi birçok hastalıklara şifadır. Balın içerisinde, hangi çiçeğin poleni ve miktarı fazla ise, bal o bitkinin karakterize özelliklerini gösterir. (Deli bal diye anılan bal ise tansiyonu düşürür, 1 şeker kaşığından fazlasını yemek sakıncalıdır.) Bal çok enerjili olmakla beraber zehirli değildir.

Kaynak:
Prof. Dr. Ahmet Maranki

Balın Besin Değeri – Bal Kaç Kalori;

Bal Besin Değerleri (Bal Kaç Kalori)

Bal Besin Değerleri (Bal Kaç Kalori)

Bal Besin Değerleri (Bal Kaç Kalori), 100 gr bal kaç kalori, bal zayıflatırmı yada kilo aldırırmı bu soruların cevapları burada. Bal içeriğinde bulunan vitamin, mineral ve potasyum değerleri, balın protein, karbonhidrat değerleri nedir.

YazarbodyforumKategori

Besin Değerleri

Porsiyon Miktarı 100gr


Porsiyon Başına Miktar
Kalori 288
% Günlük Değer *
Sodyum 121mg6%
Potasyum 47mg2%
Toplam Karbonhidrat 76.4g26%
Şekerler 79.59g
Protein 0.4g1%

C Vitamini 24%
Kalsiyum 5%
Demir 0.4%
B2 Vitamini 0.05%
Niyasin 0.2%

* Günlük Yüzde Değerler 2.000 kalorilik bir diyete dayanmaktadır. Günlük değeriniz, kalori ihtiyaçlarınıza bağlı olarak daha yüksek veya daha düşük olabilir.

Verim1 Porsiyon

Malzemeler

Talimatlar

Bal Besin Değerleri (Bal Kaç Kalori)

Bunlarda İlginizi Çekebilir

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın